… vše začíná a končí u uhlí

Dřevěné uhlí MIBRASA®  je vyrobeno z vysoce kvalitního kusového tvrdého dřeva, které zaručí pro dlouhotrvající žár a tím i pohodlí a maximální produktivitu našich grilů.

Všechny druhy dřevěného uhlí Mibrasa procházejí procesem pečlivého výběru a testování, jehož výsledkem je dřevěné uhlí prémiové kvality.

Dřevěné uhlí MIBRASA® je vyrobené z nejlepšího palivového dřeva a poskytuje mnoho skvělých výhod:

  • vysoký topný výkon dosahující 35 000 KJ/Kg
  • excelentní výkon zkracující dobu potřebnou k přípravě pokrmů
  • dlouhá doba hoření snižuje provozní náklady
  • žádné nebo minimální jiskření

Dřevěné uhlí MIBRASA je produkt 1. jakosti, určený jak pro profesionální využití v gastro-provozech, tak také pro využití v domácnostech.

Baleno v 10 kg a/nebo 15 kg pytlích.

Dřevěné uhlí MIBRASA®

BÍLÉ QUEBRACHO

objednací kód: QBM (White Quebracho)


Země původu: Paraguay

Doba hoření: 6-8 hodin

Jiskrnatost: extra nízká

Aroma: jemné

Bíle Quebracho, známé také jako Quebracho Blanco , je jihoamerický druh stromu pocházející z Brazílie, severní Argentiny, Bolívie, Paraguaye a Uruguaye. Jedná se o velmi tvrdé dřevo, které se kromě výroby dřevěného uhlí používá také na výrobu parket. 

DUB CESMÍNOVÝ

objednací kód: HOM (Holm Oak)


Země původu: Španělsko

Doba hoření: 4-6 hodin

Jiskrnatost: vyšší

Aroma: výrazné

Dub cesmínový je stálezelený strom. V Evropě se vyskytoval převážně v oblasti Středomoří, kde tvořil součást dnes již většinou vykácených stálezelených lesů. V současnosti roste zejména v porostech středomořské vegetace nazývaných makchie.

MARABÚ

objednací kód: MM (Marabú)


Země původu: Kuba

Doba hoření: 5-7 hodin

Jiskrnatost: střední

Aroma: středně výrazné

Marabú je druh velice tvrdé dřeviny, jejímž hlavním teritoriem výskytu je oblast Karibiku, především Kuba. Marabú dodává pokrmům středně výrazné  kouřové aroma. Nejvhodnější použití je pro přípravu ryb, mořských plodů, masa, zeleniny i hub. Hlavními znaky je snadný podpal a menší jiskrnatost, vysoká výhřevnost a dlouhá doby žhnutí (až dvojnásobná oproti běžným druhům dřevěného uhlí).